Міністерство охорони здоров’я України раніше повідомляло, що на період дії воєнного стану суттєво спрощено процедуру встановлення та продовження інвалідності як для дорослих, так і для дітей. Наразі медико-соціальна експертиза проводиться дітям, батьки яких або їх законні представники звертаються для встановлення інвалідності за направленням лікуючого лікаря до лікарсько-консультативної комісії (ЛКК).
Після проведення діагностичних, лікувальних і реабілітаційних заходів та за наявності відомостей, які підтверджують стійке порушення функцій організму, обумовлених захворюваннями, наслідками травм чи вродженими вадами, які спричиняють обмеження життєдіяльності ЛКК проводить медико-соціальну експертизу дітям у віці до 18 років.
Крім того, визначені показання, які дають право на одержання державної соціальної допомоги на дітей з інвалідністю віком до 18 років строком на 2 роки, на 5 років і до 18 років.
Після досягнення 18-річного віку ЛКК спрямовує дитину з інвалідністю на медико-соціальну експертну комісію відповідного профілю для проходження медико-соціальної експертизи.
Важливо, що на період дії воєнного стану наказом МОЗ № 496 про «Деякі питання надання первинної медичної допомоги в умовах воєнного стану» надавачам первинної медичної допомоги доручено забезпечити надання первинної медичної допомоги та медичної допомоги пацієнтам у невідкладному стані з числа переміщених осіб.
МОЗ наголошує що підстави вимагати укладання декларації між пацієнтом з числа внутрішньо перемішених осіб та лікарем, який направляє дитину на ЛКК, відсутні. Тож, надавачі первинної медичної допомоги, до яких звернулася внутрішньо переміщена особа, у тому числі батьки дитини, не мають права наполягати на необхідності укладання з ними декларацій.
Крім того, протягом дії воєнного стану та шести місяців після його припинення/скасування — відповідно до постанови уряду № 225 — українці мають право звертатися до медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) для встановлення інвалідності заочно та незалежно від місця проживання чи перебування.
Таким чином, якщо дитина з інвалідністю, якій виповнилось 18 років, не може прибути на огляд до медико-соціальної експертної комісії, така комісія може приймати рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії.
Крім того, на період дії воєнного стану для отримання соціальних виплат особам з інвалідністю проходити повторний огляд для підтвердження інвалідності не потрібно, оскільки, згідно з постановою КМУ № 390, термін дії інвалідності та індивідуальна програма реабілітації (ІПР) подовжено на період дії воєнного стану.
Діти та дорослі з інвалідністю мають можливість отримувати, відповідно до індивідуальної програми реабілітації, без проходження повторного огляду ЛКК чи МСЕК:
соціальні виплати,
реабілітаційні послуги та допоміжні вироби (милиці, ходунки, крісла колісні тощо),
засоби інконтиненції (памперси, катетери тощо),
освітні послуги,
відповідні пільги.
Строк проходження повторного огляду, який припав на період дії воєнного стану на території України, переноситься на строк не пізніше шести місяців після його припинення/скасування.
Джерело : https://moz.gov.ua/
Нагадуємо,що записатись на консультацію до лікаря можна онлайн – через сайт закладу: https://cpmsd3.info/
за допомогою додатку «MedCard24» ,
а також за телефонами колл-центру :
(067)888-25-38
(050)888-25-38
(063)888-25-38