Якщо у пацієнта змінився номер телефону, інформацію про це обов’язково потрібно оновити
Актуальність оновлення даних пацієнтів це запорука надання своєчасної допомоги
Тож якщо ви змінили прізвище, номер телефону, адресу реєстрації, потурбуйтесь про оновлення даних у декларації
Особистий номер телефону це не просто можливість для лікаря підтримувати з вами постійний зв’язок, саме на вказаний в декларації номер приходить, наприклад, СМС з номером рецепту і кодом підтвердження на «доступні ліки» або номер електронного направлення.
Для зміни даних необхідно звернутись до лікаря, з яким підписана декларація, з проханням внести зміни.
Якщо ж ви, з якихось причин, повністю втратили доступ до вказаного в декларації номеру телефону і не маєте, відповідно, можливості отримувати на нього смс з кодом підтвердження та проходити аутентификацію, то змінити номер можна через електронну форму на сайті Національної служби здоровʼя України (НСЗУ):
https://service.e-health.gov.ua/gromadyanam
Щоб подати запит, потрібно вказати прізвище, ім’я та по батькові, дату народження, ідентифікаційний номер, документ, що посвідчує особу, його серію та номер.
А також накласти кваліфікований електронний підпис.
Отримати електронний підпис можна у Державній Фіскальній Службі, Казначействі, у відділенні Приватбанку, у приватних надавачів електронних довірчих послуг тощо.
За запитом пацієнта НСЗУ змінює налаштування, і з’являється можливість оновити номер телефону.
Щоб перевірити статус поданого запиту, використовуйте сервіс «Перевірка стану запиту» на сайті НСЗУ.
На сайті потрібно ввести реєстраційний номер запиту.
Збережіть його після подачі запиту!
Після того, як запит буде виконаний і метод аутентифікації, тобто попередній номер телефону анулюється, зверніться до лікаря, з яким уклали декларацію, й оновіть свій номер телефону.
Щодо інших змін (прізвища, адреси реєстрації) проконсультуйтесь у лікаря з яким маєте декларацію та за можливості оновіть дані.